El-Kaviyy C.C

      Yorum yok El-Kaviyy C.C

El-Kaviyy C.C (117)

Herşeye Gücü ve kuvveti sınırsız sonsuz olan, kudret sahibi,kendisine hiç bir şey aciz bırakmayan, yorgunluğa ve zaafa uğramayan anlamına gelmektedir.

EL-KAViYY  isminin Ebced değeri=117

Zikir saati=Zühre

Günü=Cuma

 

El-Kaviyy C.C Sırları ve Hikmetleri

👉  Bu ismin zikri fetih için uygundur. Nitekim, istanbul fethedilemeyince, hocası merhum Akşemseddin’in, yanında bulunan Ehl-i Kalp kimselerle birlikte otağın içerisinde sabaha kadar bu ismin zikriyle meşgul olduğu nakledilir. Ayrıca kendisin de meşgul olduğu ve Fatih Sultan Mehmet Han Hazretlerinin de fetih süresince bu tertibi üç kere yerine getirdiği ve tertibi her tamamlayışta surlara doğru üflediği nakledilmektedir. Nihayet bir salı günü sabahı, Merih saatinde Yüce ALLAH fethi müyesser kıldı. Yavuz Sultan Selim Han’ın da, Mısır seferinde bu tertibi yerine getirdiği nakledilmektedir ki, sonunda Mısır’ın fethi kendisine müyesser olmuştur.

👉  Vücudunda zafiyet,takatsizlik veya kansızlık bulunan olan bir kimse, her gün (114) defa okuyarak bu ismin zikrine devam etse, zafiyeti ve kansızlığı gider, kuvveti yerine gelir.

👉  Zayıf bir mazlum okusa, zalimin zulmünden emin olur.

👉  Her gün evinden çıkmadan (126) kere okumaya devam eden kimse, bütün zahmet ve meşakkatlerden kurtulur, işlerini kolayca görür, kalp ve ruh kuvveti kazanır.

👉Hasta olan kişi ağrıyan yere veya hasta olan uzvuna elini koyarak bu zikre devam etmelidir. (Kemik hastalıkları için bu zikir çekilmelidir)

👉Hasta olan kişi ağrıyan yere veya hasta olan uzvuna elini koyarak bu zikre devam etmelidir. (Saç dökülmesi hastalığı için bu zikir çekilmelidir)

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir